4. 6. 2023 - 23. 6. 2024 je eshop uzavřen
od 24. 6. 2024 - běžný provoz

Zboží si můžete prohlédnout, ale nelze provést objednávku. (respektive objednávku nelze dokončit, košík má omezenou funkčnost).

Jak si vyrobit vlastní jmenovky na sváteční stůl

V prvé řadě je dobré si ujasnit, zda chci do této ozdoby slavnostního stolu investovat více času nebo peněz.

Pokud volíte variantu více peněz - méně času, můžete si objednat jmenovky s dotiskem jmen. Budete-li je kupovat u mě, tak v kategorii jmenovky kliknete ve filtru (v levém sloupci) na záložku „s dotiskem“ a můžete vybírat. Jména mi musíte zaslat, takže v tomhle směru vás trocha práce čeká.

Jestli se pustíte do vlastní výroby jmenovek, tak čtěte dále. Já jsem samozřejmě jako základní materiál použila svoje zboží, ale pokud jste dostatečně předzásobeni různými papíry, samolepkami a ozdobami, můžete se nechat pouze inspirovat.

Když žádné zásoby tvořivého materiálu nemáte, případně se vám nechce papír řezat, ohýbat atp. - hotové jmenovky bez dotisku můžete nakoupit zde.
Jmenovky nemusí na stole nutně stát, můžou taky ležet nebo viset. Dají se teda použít pro tento účel i obyčejné kartičky. (Všechny kartičky s grafikou se dají koupit jak s dotiskem, tak i bez.)

První inspirační foto (níže):
Jmenovky (i kartičky) lze ozdobit samolepkami. 

jmenovky-isnpirace01 

Druhé inspirační foto (níže):
Jmenovky můžete ozdobit papírovými výřezy nebo použít jmenovky s kartičkou.
Takto dáte jmenovkám další rozměr (vrstvu) - tak trochu 3D. Výhodou výřezů je, že je přichycujete jen bodově, můžou tedy klidně trčet z formátu jmenovky.
Hnědé jmenovky koupíte buď samostatně nebo s kartičkou (vyberete si příplatek). Růžové jmenovky jsou tady a květinové výřezy zde.

jmenovky-isnpirace03

Třetí inspirační foto (níže):
Pokud nechcete zdobit, ale jenom psát, můžete použít jen čistý papírový stojánek nebo jmenovku (kartičku) s předtištěnou grafikou.
Pro psaní jmenovek není nutné být mistrem kaligrafistou, stačí si dát s psaním jen trochu více práce a příliš nespěchat.

jmenovky-isnpirace04

Čtvrté inspirační foto (níže):
Osvědčilo se mi napsat si jména nejdříve nanečisto na papír, abych viděla jejich délku a potom už odhadnete podle šířky jmenovky, kde začít psát.
Pokud máte pocit, že vaše psací písmo je škrabopis, pište tiskací písmena. Vyberte si tužku (průpisku, fix) s kterým se vám dobře píše a obětujte jednu jmenovku na vyzkoušení tahu tužky.

Na fotce je několik kvalitnějších fixů, kterými jsem psala já, ale je tam i úplně obyčejný fix, s kterým to jde taky.
Ať se dílo daří :)

jmenovky-isnpirace05